kom.  691 391 495    |    tel./fax 42 684 28 47    |    e-mail: andrzej.smigielski@adwokatura.pl

Kancelaria Adwokacka Andrzej Śmigielski
Polski English
Kancelaria Adwokacka Andrzej Śmigielski

Rozwody

Czeka Cię rozwód? Adwokat Andrzej Śmigielski kompleksowo przeprowadza sprawy rozwodowe. Działam na terenie miast Łódź, Zduńska Wola i Bełchatów.


Sprawy rozwodowe – Łódź i okolice

 

Małżeństwo, choć bez wątpienia niezwykle wartościowe, stanowi jeden z najbardziej wymagających rodzajów związku. Niestety, jak pokazuje to praktyka nierzadko ma miejsce sytuacja, w której jeden ze współmałżonków dąży do zerwania więzów. Jeśli – pomimo starań – nie udaje się osiągnąć satysfakcjonującego obie strony porozumienia, wówczas rozwiązaniem dręczącej kwestii może okazać się rozwód.

 

Kiedy sąd może orzec rozwód?

 

Zgodnie z art.56 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, sąd może orzec o rozwodzie w momencie, gdy nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia małżonków. O rozkładzie pożycia mówimy w przypadku, w którym można zasadnie przyjąć,  że żadna ze stron związku do niego nie wróci. Z zupełnym rozkładem pożycia mamy do czynienia w chwili, gdy małżonków nie łączy już więź psychiczna (miłość, wzajemny szacunek), fizyczna (pożycie), jak również gospodarcza (wspólne mieszkanie, prowadzenie gospodarstwa domowego). Warto dodać, że wydanie przez sąd orzeczenia o rozwodzie pociąga za sobą szereg konsekwencji prawnych odnoszących się do opieki nad dziećmi, alimentów i podziału składników majątku wspólnego.

 

Co oferujemy naszym klientom?

 

Priorytetem działań naszej kancelarii jest świadczenie usług pozostających na bardzo wysokim poziomie. Wierzymy, że zadowolenie naszych klientów stanowi najlepszy wyznacznik sukcesu. Jednocześnie doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że rozwód oraz wynikające z niego konsekwencje bardzo często postrzegane są przez klientów na zasadzie doświadczeń wyjątkowo przykrych. W ramach obsługi związanej z prowadzeniem sprawy – w celu oszczędzenia Państwu wspomnianych, negatywnych doznań – adwokat naszej kancelarii zobowiązuje się dopilnować wszystkich terminów, przygotować, a także złożyć odpowiednie dokumenty oraz zadbać o zebranie materiału dowodowego, który nierzadko jest w stanie przeważyć szalę wyniku sprawy sądowej.

 

W ramach obsługi, świadczonej klientom z miast takich jak Łódź, Zduńska Wola czy też Bełchatów, nasz adwokat:

  • przeanalizuje sprawę wraz z towarzyszącymi jej aspektami
  • przygotuje pełną dokumentację
  • będzie reprezentował klienta w trakcie sprawy rozwodowej
  • udzieli niezbędnych porad prawnych


Zapraszam do kontaktu: 


Tel. kom. 691 391 495

E-mail andrzej.smigielski@adwokatura.pl


Newsletter

Zapisz się do darmowej subskrybcji naszych wiadomości.


Wyświetl większą mapę
Kancelaria Adwokacka
Adwokat Andrzej Śmigielski


ul. Piotrkowska 270 lok. 424,
90-361 Łódź
Tel. 42 244 50 25
Fax. 42 942 06 26
Tel. kom. 691 391 495
E-mail andrzej.smigielski@adwokatura.pl
Godziny: 09:00 - 19:00.

Filie kancelarii

ul. Dąbrowskiego 25,
98-220 Zduńska Wola

ul. Lecha i Marii Kaczyńskich 14
(I piętro), 97-400 Bełchatów
Kancelaria Andrzej Śmigielski © Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2012